Na mojej półce z książkami widnieje pozycja Mieszkaj Pięknie Jagody Kutkowskiej. Grzbiet książki uśmiechnął się do mnie i wiedziałam już co mam zrobić.  Pewnie wielu z Was posiada ciasne cztery kąty, a urządzenie ich to często nie lada wyzwanie. Mam zatem parę wskazówek.

Wpuść światło do swojego mieszkania.

Ciężkie i ciemne zasłony, zamień na jasne rolety. Pozwól by promienie słońca zagościły u Ciebie.

Pochowaj jak najwięcej

Przemyśl wszystkie rzeczy które będziesz przechowywać i daj im swoje miejsce.

Mówimy “dzień dobry!” lekkim formom

O wiele przejrzystsze będzie wnętrze jeśli zamiast ciężkiej sofy, wstawimy taką na nóżkach. To  samo tyczy się łóżka. Niech meble nie będą mocno zabudowane, a lekko ażurowe.  W kuchni, jeśli  to możliwe zamiast pełnej zabudowy zastosuj otwarte półki nad blatami.

Ściana? A może lekka przegroda

Czasem warto się zastanowić nad tym, czy poszczególne strefy w mieszkaniu musimy oddzielać ścianami. Większą przestrzeń możemy uzyskać dzięki ażurowym lub szklanym przegrodom. Zamiast ściany możemy postawić ażurowy regał, na którym wyeksponujemy swoje książki, rośliny i małe pamiątki. Pięknie prezentowała będzie się również szklana przegroda z drzwiami. Takie rozwiązania, pozwolą nam na wpuszczenie światła dziennego do stref, gdzie nie ma okna.

Przestrzeń x2, czyli lustra

Lustro to cudowny przedmiot powiększający przestrzeń. Powieśmy parę małych luster, lub jedno duże. Obecnie można kupić je w bardzo ciekawych formach. Nie myślmy tylko o umiejscowieniu ich w oczywistych miejscach takich jak łazienka czy przedpokój. Nie bójmy się ich użyć w innych pomieszczeniach, wśród obrazów czy też nad sofą.

Kolorystyczny ład

Po pierwsze: używaj jasnych odcieni. Będzie to współgrało ze światłem.Po drugie: nie mieszaj barw.Postaw na jeden kolor w wielu odcieniach.

Minimalizm

Ogranicz liczbę mebli. Stawiaj na prostą zabudowę, którą możesz wzbogacić ciekawymi elementami wnętrza. Może to być piękny wypoczynek, charakterystyczny fotel a może galeria zdjęć czy obrazów.